O nás

PRIMA BILAVČÍK, s.r.o. je největší nezávislý dodavatel délkové měřicí techniky v České republice.
Fúzí firem Petr Bilavčík – PRIMA a PRIMA BILAVČÍK, s.r.o. se dostal prodej měřicí techniky a oblast poskytování servisu, oprav a především kalibrace měřidel pod jednu firmu.

Od roku 2003 provozujeme vlastní Akreditovanou kalibrační laboratoř č. 2318, v níž poskytujeme kalibrace s akreditací pro délky, úhel, teplotu, tlak, vlhkost, váhy, závaží, moment síly a elektrických veličin. Jsme členem Kalibračního sdružení České republiky a Kalibračného združenia Slovenskej republiky.

Našim závazkem je podnikání v duchu fair play, založené na otevřenosti, důvěře a dlouhodobé perspektivě – a to jak ve vztahu ke klientům, tak k našemu týmu. V roce 2007 byla naše společnost vyhlášena Zaměstnavatelem roku v našem městě! V roce 2008 se naše společnost umístila v prestižní soutěži Hospodářských novin na 3. místě jako firma roku ve Zlínském kraji.

Jaké nabízíme zboží?

Veškerá měřidla geometrických veličin, od posuvných měřítek po multisenzorové souřadnicové měřicí stroje či počítačovou tomografii. Ať již jde o délkoměry, dílenská měřidla Tesa, Mahr či Mitutoyo, mobilní souřadnicové stroje Faro, multisenzorové souřadnicové stroje Werth, prohlížecí a měřicí mikroskopy Vision, konturografy Optacom, konfokální mikroskopy Nanofocus, 3D optické systémy AICON, kalibrační systémy ETALON LaserTracer, nebo měřicí a seřizovací přístroje od společnosti Alfa-sys. Spolupracujeme tedy výhradně se zavedenými výrobci, kteří jsou špičkami ve svém oboru.

Novinky a trendy 2016

V souvislosti s postupující digitalizací výroby se často hovoří o Průmyslu 4.0 nebo o čtvrté průmyslové revoluci. Tento trend se pochopitelně nevyhýbá ani našemu oboru. Objevuje se dokonce nový pojem, Kvalita 4.0. Co si pod tím představit? Vynikající nápovědou může být jedna z novinek našeho katalogu – bezkontaktní měřicí scanner Faro Cobalt Array 3D Imager.

Tato zařízení lze rozmístit v celém výrobním provozu a používat je k plně automatizované výrobní kontrole. Všechny nainstalované scannery mohou pracovat současně a lze je ovládat z jediného počítače.  

Další významnou novinkou z aktuálního katalogu je inovativní multisenzorový stroj Werth VideoCheck se dvěma osami Z. Uplatní se zejména při měření velkých obrobků nebo dílů upnutých v rozměrných, prostorově náročných přípravcích s otočnými stoly a podobně.

Werth je rovněž výrobcem počítačového tomografu HV500, umístěného v naší uherskobrodské centrále. Potenciál tohoto technicky mimořádně vyspělého zařízení využívají naši zákazníci k velké spokojenosti s ohromujícími výstupy tomografie.

Naše společnost uzavřela na konci minulého roku partnerství se společnosti Himalaya a od roku 2016 jsme se stali výhradním autorizovaným distributorem a servisním střediskem jejich produktů v oblasti přesných ručních 3D laserových skenerů vhodných pro oblast průmyslu. Novinkou v našem sortimentu jsou ruční skenery PreciSCAN H300 a PreciSCAN H330.

Potřebujete důkaz?

Námi vystavované přístroje získaly na prestižních veletrzích už nejedno ocenění. Připomeňme například Zlatou medaili MSV Brno za přístroj FARO Laser Scanner LS, Zlatou medaili MSV Brno za přístroj Werth - TomoScope, Grand Prix For Industry Praha za přístroj Werth - VideoCheck EA s funkcí „on the fly“.

A jaké služby?

Vzděláváte se?

Technická znalost a orientace v nových trendech měřicí techniky vyžaduje potřebu získávání odborných technických informací a zároveň seznámení se s nejnovějšími metodami měření a přístroji. Naše školicí středisko PRIMA AKADEMIE poskytuje svým návštěvníkům komplexní služby při realizaci vzdělávacích aktivit na nejvyšší úrovni. Vysoká odbornost našich pracovníků s bohatými zkušenostmi je zárukou kvalitních služeb.

user up